Opublikowano:

Warsztaty z Jasirah

Pisałam już kilkakrotnie o tańcu orientalnym, dalej zwanym jako belly dance. Dziś jednak będzie zgłębienie tego tematu, gdyż moja wiedza także powoli kroczy do przodu 🙂 Taniec brzucha jest sztuką żywą, która ciągle się rozwija i zmienia. Zakres wykorzystywanych ruchów i figur różni się w zależności od kraju, dlatego często wyróżnia się style narodowe. Dla laików jednak różnice te są trudno zauważalne. Tancerki często wykorzystują różnorakie rekwizyty, których użycie zwiększa możliwości ekspresji oraz uatrakcyjnia występ. Istotnymi ruchami w tańcu brzucha są izolacje, czyli krótko tłumacząc oddzielanie od siebie ruchów poszczególnych partii ciała. Najbardziej rozpoznawalnym ruchem jest shimmy, czyli drżenie ciała tancerki lub jakąś jego część.                                                                                                                               źródło
Oczywiście taniec ten jest wielobarwny, sposób wyrażania się w nim jest różnoraki nie tylko ze względu na kraje pochodzenia stylu, ale i na odmiany- fuzje tańca orientalnego. A mianowicie dziś krótko o drum solo. W tej fuzji tancerka wykonuje ruchy w rytm uderzeń instrumentów perkusyjnych występujących w utworze. W sobotę brałam udział w Warsztatach z Jasirah podczas których „wznosiłam swoje drum solo na wyższy level”. Być może kojarzycie Jasirah z Mam talent– gdyż to pierwsza w Polsce tancerka orientalna będąca półfinalistką tego programu. Jeśli nie to kilka słów o tej utalentowanej tancerce. Jasirah to zawodowa tancerka, choreograf, absolwentka oraz instruktorka szkół „Rasha” i „Nadira Orient” po szkoleniu
 i egzaminie PFT (Polskiej Federacji tańca) od kilku lat prowadząca regularne zajęcia z tańca arabskiego
w Krakowie i Myślenicach, w tym pierwszą w Polsce grupę stricte poświęconą „Drum solo”.  Jest zdobywczynią tytułu „Bellydancer of the year 2012”. Jasirah jest bardzo miłą osoba , widać że kocha taniec a ruch  każdej z nas obserwowała dając wskazówki co i jak. Warsztaty bardzo przydatne, ale to tylko wskazówki jak ćwiczyć, a efekty można zobaczyć  tylko trenując 🙂 To zaszczyt uczyć się od najlepszych!
Zobaczcie zdjęcia z warsztatów oraz filmiki w występów Jasirah. Jeśli choć trochę Was zachęciłam do tańca brzucha to zapraszam dziś na bezpłatną lekcję pokazową z moją instruktorką Aliną :)))

 RUDZIENKA

0 komentarzy do: „Warsztaty z Jasirah

 1. Choreografie są świetne. 😉
  Warsztaty na pewno były ciekawe. 🙂

 2. Witam!
  Informuję, że wygralas u mnie w konkursie =) bardzo proszę zgłos się do mnie ma email w przeciągu 5 dni
  kociak.wilk2@gmail.com
  Pozdrawiam!
  Govinda

  http://superphot.blogspot.com

 3. Ale masz fajną pasję, mi by się coś takiego przydało, czasami mam wrażenie, że jestem sztywna jak kołek. Zresztą mój M. nie cierpi imprez z tańcem i praktycznie to już zapomniałam jak to się robi.

 4. Ciekawe, naprawdę ciekawe 🙂

 5. Warsztaty były świetną okazją do poznania takiej ARTYSTKI oraz ćwiczenia pod jej okiem 😉

 6. Taniec uwalnia emocje, uczucie gdy występujesz jest nie do powtórzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 × pięć =