Opublikowano:

Triathlon Kołobrzeg moimi oczami/ My view on Triathlon in Kolobrzeg

Wczoraj wróciłam z Kołobrzegu więc relacja będzie niemal na gorąco. W piątek o godzinie 11:oo
w Kołobrzegu miały miejsce zawody Triathlonu. 400 uczestników- ludzi z żelaza, w różnym wieku, mężczyźni i coraz więcej kobiet. Profesjonaliści , debiutanci ale przede wszystkim ludzie kochający sport! Nie brałam udziału, ale czułam takie emocje pewnie prawie identyczne jak Ci co oglądają mundial przed telewizorem. 😉
Yesterday I came back from Kolobrzeg. Triathlon competition started at 11:00 on Friday. 400 participants – iron men at different ages, men and women. Professionals, debutants, but first of all people who love sports! I didn’t take part in it but the emotions I felt were probably the same as if I were watching World Cup 2014 on TV!

Jednak jest taka sprawa, że wielu ludzi nie wie o co chodzi z tym triathlonem. Chciałabym rozwiać te wątpliwości,bo triathlon to „nie taki maraton” czy chlupanie się w morzu, bo różne wersje słyszałam wczoraj.
Sięgnę po profesjonalną literaturę tutaj, gdyż dzięki Bukrower posiadam takową. Wiadomo , że triathlon to kombinacja trzech dyscyplin ( pływanie, rower i bieganie).
Triathlon rozgrywany jest na różnych dystansach:
Super Sprinterski: 0,6 km pływania / 15 km jazdy rowerem / 3 km biegu
Sprinterski: 0,75 km pływania / 20 km jazdy rowerem / 5 km biegu
Olimpijski (standard): 1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu
Dystans długi: 3 km pływania / 80 km jazdy rowerem / 20 km biegu
International Triathlon Union (ITU) – długi dystans: 4 km pływania / 130 km jazdy rowerem / 30 km biegu
Half-Ironman (Ironman 70.3): 1,9 km pływania / 90 km jazdy rowerem / 21 km biegu
Ironman: 3,8 km pływania / 180 km jazdy rowerem / 42 km biegu
Iron: dystanse zbliżone do Ironman
Ultraman Triathlon: 10 km pływania / 421 km jazdy rowerem / 84 km biegu
W lipcu przyjdzie czas na dalsze czytanie, jak na przykład 6-cio miesięczny trening przygotowawczy! zdobyć medal triathlonisty to dla mnie  marzenie!

But the thing is, many people don’t understand what if that triathlon about. I would like to make it clear because triathlon is not ‘sort of marathon’ or ‘swimming in the sea’ as I’ve heard couple of times yesterday. 
Thanks to Bukrower I have a specialized literature to find out more. It is well-known that triathlon is 
a combination of three disciplines (swimming, cycling, and running). 
Triathlon is differed by the distance: Super Sprinter Sprinter Olympic (standard) Long distance International Triathlon Union (ITU) – long distance Half-Ironman Ironman Iron – distance is close to Ironman Ultra man Triathlon
I will have more time to read about it in July, especially about how to prepare for the competition in six months. It is my dream to get a medal for triathlon!
Po zawodach miałyśmy trochę wolnego czasu więc oczywiście zjadłyśmy pysznego dorsza, i kupiłam kolejny magnesik do swojej kolekcji 😉 
We had some free time after competition, so of course we ate a tasty cod fish and I bought another magnet to my collection;)
Więcej zdjęć znajdziecie na moim Instagramie / rudzienkaaa

Pozdrawiam
obserwujących i komentujących 🙂
More pictures you will find on my Instagram / rudzienkaaa
Thanks to everyone who reads and comments
Mój biznes rozkwita, koszulki oraz dalszy asortyment wkrótce dostępny w moim sklepie.
Zachęcam do kontaktu : inrudzienkasmindblog@wp.pl
My business is thriving, so t-shirts and further items are available in my online store. I encourage you
 to contact: inrudzienkasmindblog@wp.pl

RUDZIENKA

0 komentarzy do: „Triathlon Kołobrzeg moimi oczami/ My view on Triathlon in Kolobrzeg

 1. ultra to jakis hardcore!!! 😀 sesja rewelacyjna, wygladasz cudownie <3 a magnesy tez zbieram 😀

 2. marzy mi się ten triatlon.. niech no tylko kupię odpowiedni rower 😀

 3. Jaki to ma być odpowiedni rower?

 4. Marzy mi się triathlon. Jak już przełamię się w pływaniu i trochę potrenuję, wystartuję. Tak aby zmierzyć się sama ze sobą, nie aby wygrać. Mogłabym nawet skończyć na ostatnim miejscu, byleby się nie poddać w połowie 🙂

 5. Sama coraz częściej myślę o triathlonie. Ale to w dalekiej przyszłości. 🙂

 6. Moja znajoma trenuje triathlon w Poznaniu, ja o tym sporcie myślę jak o wieeeeelkiiimmmm wysiłku fizycznym, ale dającym radość. Z tego co widzę dostawa do sklepiku zapowiada się wyśmienicie ;D

  zapraszam do mnie Try to design

 7. Jak by nie było to na szosę najlepsza będzie kolarzówka. Nie kosztuje tyle co czasowy, ale jedzie się znacznie lepiej i szybciej niż na MTB.

 8. Zapisując się na lipcowy triathlon w Poznaniu nawet nie zdawałem sobie sprawy jaki to wysiłek. Treningi to 6 dniowe katowanie się, ale każdy postęp cieszy niebywale. Pierwszy start już za mną i niby już wiem jak to wygląda, ale wciąż czuję stres i respekt przed kolejnym startem.

 9. Dla mnie triathlon to jakaś masakra;-) Ci co w nim startują to mega wymiatacze;-)

 10. mnie czeka triathlon w Szczecinie za niecałe 2 tygodnie. 1/4 IM. Pół roku przygotowań, odpowiednia dieta. Zaczęło się od marzenia, potem w trakcie treningów miałam coraz większe ambicje. Teraz postanowiłam po prostu się na nim sprawdzić, dla siebie.
  jadę na rowerze trekkingowym, wg mnie sprzęt nie jest istotny dla amatora, ważne jest żeby zmieścić się w czasie 🙂

 11. Triathlon poza moim zasięgiem, ale muszę przyznać, że ludzie w nim startujący zawsze mi imponowali – mnie nigdy nie było stać na taki wysiłek treningowy (a może mentalnie nie było stać…).

 12. Super. Też bym chciała to zobaczyć i przeżyć te wszystkie emocje. Jestem pełna podziwu dla ludzi, którzy brali udział….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × jeden =